Dentální hygiena Jičín

Objednat se na dentální hygienu Apollonie Jiráskova 31, Jičín lze na tel.: +420 731 168 860 nebo přes email: hygiena@apollonie.cz

Co je to dentální hygiena ?

Při dentální hygieně dochází ke kontrole Vašeho chrupu. Hygienistka kontroluje nejen stav Vašich zubů, ale také stav Vašich dásní. Často se totiž setkáváme, již u velice mladých lidí, s prvním stupněm paradontózy, kdy dochází ke ztrátě kosti zubního lůžka. Pacienti jsou tak často při vstupním vyšetření nemile překvapeni.

Prevencí vzniku paradontózy a jiných onemocnění jako je zubní kaz nebo zánět dásní je pravidelné používání mezizubních kartáčků, jejichž správná velikost je nesmírně důležitá, stejně tak jako správná technika čištění. Často se bohužel setkáváme s pacienty, kteří se velice snaží, ovšem používají nesprávné kartáčky,  nebo pomůcky dentální hygieny nepoužívají správně. Návštěva u dentální hygienistky Vám zajistí individuální přístup, který je v péči o naše zdraví nesmírně důležitý. Každý máme zuby trochu jiné a máme trochu jiný imunitní systém i dásně. Čas, který Vám může hygienistka nabídnout, Vám nemůže věnovat zubní lékař v rámci ošetření na pojišťovnu. Jak nám často píšete, pouhé odstranění zubního kamene za dolními předními zuby při návštěvě zubního lékaře opravdu není dostatěné a s kvalitní dentální hygienou opravdu nemá nic společného a ani ji nedokáže nahradit.

Podívejte se jaké služby dentální hygiena Apollonie nabízí

Je dentální hygiena vhodná pro děti ?

Ano. Dentální hygiena je nejdůležitějším prvkem v moderní stomatologii.
Při osvojení správných návyků jako je pravidelnost čištění, preciznost (vím čím a jak si zuby čistit) a pravidelné návštěvy dentální hygieny, zajistí Vašim dětem zdravé zuby i dásně. Což znamená nižší riziko celkových onemocnění a delší život.

Navíc si Vaše děti zvykají na prostředí zubní ordinace a zubní ošetření. Nemají tedy strach z ošetření zubném lékařem a jejich spolupráce, pokud je u nich nutný nějaký zákrok, je daleko lepší .

Je dentální hygiena vhodná pro těhotné ?

Ano, dentální hygiena je vhodná i u těhotných žen. Zaručí Vám co nejmenší bakteriální zátěž v dutině ústní. Je prokázáno, že bakterie přítomné v dutině ústní se mohou žlábkem okolo zubu a dále malými cévami dostat do celého krevního řečiště, tedy i k miminku. Existuje několik studií, které řeší souvislost zánětu dásní nebo paradontozy a předčasného porodu. Proto řada pojišťoven těhotným ženám na dentální hygienu přispívá.

Jak často je vhodné na dentální hygienu chodit ?

Doporučujeme navštěvovat dentální hygienu alespoň dvakrát ročně. Častější návštěvy by měli volit pacienti, jež trpí diabetem, hypertenzí , poruchami imunitního systému, nebo pacienti u nichž byla diagnostikována paradontóza.

Podívejte se jaké služby DH Apollonie nabízí

Podívejte se jaké služby dentální hygiena Apollonie Jičín nabízí

Využijte nabídky našich dárkových poukazů

na stomatologická ošetření, bělení zubů a bělení zubů s dentální hygienou. Poukazy lze zakoupit ve všech našich ordinacích.

Jiráskova 31, Jičín 50601, Česká Republika

Jdete k nám pěšky?

Z Valdštejnova náměstí se do naší kliniky dostanete během 5 minut. Pokud přijedete do Jičína autobusem nebo vlakem, půjdete z autobusového nádraží směrem do centra města, minete Valdickou bránu a budete pokračovat Tylovou ulicí směrem od Valdické brány. Na křižovatce Tylovy a Jiráskovy ulice, naproti budově VZP, už uvidíte naši kliniku. Tešíme se na Vás.

Parkování

Parkovat zdarma lze přímo v Jiráskově ulici. V Tylově ulici je parkovací automat 5Kč/30min. Parkovací místa v těchto ulicích bývají dost často obsazená. Vyšší šance k zaparkování vašeho vozidla jsou v ulici Železnická a dalších přilehlých ulicích dál od centra města, kde je parkování taktéž zdarma.

Rychlý kontakt: Volejte +420 731 168 860 Po-Pá 9:00 – 17:00 MDDr. Barbora Sedláčková Jančová, nebo nám piště email na ordinace@apollonie.cz