Služby dentální hygieny Apollonie

Objednat se na dentální hygienu lze na tel.: +420 731 168 860 nebo přes email: hygiena@apollonie.cz

Léčba parodontozy

Hygienistka je ten nejdůležitější člověk pro léčbu paradontozy a hlavně pro prevenci jejího vzniku. Pokud nebudete mít v dutině ústní plak, tedy potravu pro bakterie, znamená to malé množství bakterií v okolí vašich zubů a tedy žádný zánět neboli parodontitis. Běžná chronická parodontitis není vrozené onemocnění a člověk si ji vždy způsobuje sám špatnou hygienou. Často se bohužel setkáváme s pacienty, kteří se snaží, ale používají špatné velikosti mezizubních kartáčků, nebo nesprávnou techniku čištění zubů. Jejich snaha pak bohužel přichází vniveč.

Hygienistka pacientům vybírá individuálně velikost mezizubních kartáčků. Po kontrole stavu chrupu Vám přesně ukáže místa, kde vám plak zůstává a poradí Vám, jak ho vyčistit. Dále zuby a jejich okolí (paronont) profesionálně očistí pomocí ultrazvuku, popřípadě air flow nebo ručními nástroji.

ŽADNÝ plak, znamená ŽADNÝ zánět a tedy ŽADNÁ parodontoza. Pokud již pacient trpí parodontozou a je u něho nějaké stadium diagnostikováno, pravidelná domácí a profesionální hygiena může tento stav zastavit a stabilizovat. Pokročilá stadia paradontozy bohužel často již stabilizovat nelze. Proto je při tomto onemocnění nesmírně důležitá PREVENCE.

Air Flow

Často se tento zákrok nazývá jako pískování. Pomocí speciálního přístroje jsou zuby očištěny od plaku, pigmentu a kouřových skvrn letícími okrouhlými částečkami prášku KAVO PROPHYPEARLS. Částice jsou kulaté a po povrchu zubu rolují jako balónky, což znamená že obouchají nečistoty z povrchu zubů, aniž by povrch nějak poškodily. Toto ošetření je vhodné u lidí s pigmentacemi zubů způsobenými např. kouřením. Silně ho doporučujeme u pacientů s fixními rovnátky. Dentální hygiena je s fixním aparátem opravdu složitá a tato metoda zuby očistí precizně bez nutnosti jeho sejmutí. Je vhodné, pokud mají být Vašemu dítku nasazeny rovnátka, aby navštívilo hygienu před a po nasazení aparátu. Návštěva před je vhodná kvůli očištění zubů, protože rovnátka by se měla lepit na čisté zuby. Návštěva po nalepení rovnátek zajistí, že Vaše dítě bude vědet jak si s rovnátky zuby čistit . Často totiž vídáme pacienty, kteří mají sice zuby srovnané, ale bohužel zkažené nebo s bílými fleky na předních zubech, které nevypadají esteticky hezky a velice obtížně se řeší.

Fluoridace

Aplikace profesionálního gelu na zuby po jejich očištění přímo v ordinaci, nebo zhotovení nosičů pro gel pro domácí použití. Fluoridace opravuje defekty zubní skloviny a snižujie riziko vzniku zubního kazu.

Bělení zubů

Zhotovujeme fólie pro domácí bělení pomocí bělícíh gelů. Pacient následně bělí doma nanesením gelu do fólie a nasazením fólie na zuby po určený časový úsek, který pacientovi vyhovuje. Bělíme metodou OPALESCENCE. Ordinační bělení neprovádíme, protože s výsledky produktů pro něj určených nejsme spokojeni.

Preventivní pečetění

Preventivní pečetění provádíme u dětí. Rýhy na prořezaných stálých stoličkách jsou často velice hluboké a jsou tedy predilekčním místem pro zůstávání plaku a tvorbu kazů. I když se vy i vaše dítě opravdu snažíte tato místa vyčistit, kazy tam bohužel často vznikají. Rýhy se dají zalít bílou výplní bez vrtání a dítě poté nečistí hluboké rýhy, ale hladký povrch zubu na němž se drží i méně zbytků jídla a plaku. Toto ošetření je vhodné co nejdříve po prořezání daných zubů u stálých šestek, tedy někdy kolem šestého roku života. Je vhodné aby dítě již bylo naučené chodit k zubaři nebo na dentální hygienu. Když ho na tento zákrok přivedete do ordinace poprvé, může se stát že se bude bát a bude špatně spolupracovat.

Dětská dentální hygiena

Za kaz nemůže genetika. Za kazy může jedině úroveň dentální hygieny a návyky, které dítě od své rodiny „zdědí“. Je to podobné jako s cukrovkou druhého typu. Ano máme k těmto nemocem předpoklady, ale z drtivé části je způsobí náš životní styl. Už dávno neplatí, že mezizubní kartáčky jsou určené jen pro dospělé. Stálé zuby máme v ústech již v šesti letech a tak bychom tomu měli přizpůsobit jejich péči. Bohužel ještě stále vídáme děti s kazy na stálých zubech.

Využijte nabídky našich dárkových poukazů

na stomatologická ošetření, bělení zubů a bělení zubů s dentální hygienou. Poukazy lze zakoupit ve všech našich ordinacích.

Rychlý kontakt: Volejte +420 731 168 860 Po-Pá 9:00 – 17:00 MDDr. Barbora Sedláčková Jančová, nebo nám piště email na ordinace@apollonie.cz