Programy Pro Školky a Školy

Vzhledem ke stavu orálního zdraví dětí v našem kraji a zhoršující se dostupnosti zubní péče o ně jsme se v naší ordinaci rozhodli nabídnout Vám možnost kontaktovat nás a objednat si projektové dopoledne nebo přednášku pro rodiče ohledně dětské Dentální hygieny.

Školení vždy provádí dentální hygienistka nebo zubní lékař.
  • Projektové dopoledne, kde zábavnou formou dětem vyprávíme o zubech, dásních a jazyku. Děti čistí zuby na modelech, prohlíží zoubky zubním zrcátkem a sondou a hrají si na zubaře. Starají se o našeho dráčka Zoubka, dráčka Bonbóna a koníka Péťu. Následně s každým z dětí zkusíme obarvené zoubky plak-detektorem individuálně vyčistit a snažíme se děti co nejvíce motivovat.
  • Přednáška pro rodiče, kde rodičům radíme jak se o jejich ratolesti starat, co se týče jejich orálního zdraví. Probereme kartáčky, elektrické kartáčky, mezizubní kartáčky, jednosvazkové kartáčky i zubní nitě. Vysvětlíme pojmy jako flospick, superfloss, pečetění a poradíme jestli pastu s fluoridy či s SLS. Pokusíme se nastínit na co si dát ve vývoji našich dětí pozor.
  • Pro děti můžeme objednat na projektové dopoledne výhodně kartáčky, dle aktuálních ceníků, nebo si děti mohou přinést vlastní. Je možné akci i nakombinovat a odpoledne chvíli prednášet a chvíli pracovat s dětmi, které přijdou s rodiči.
CenaDélka trvání
Projektové dopoledne3200 Kčcca 3h
Přednáška2500 Kčcca 2h
Při více třídách v jeden den možnost individuální kalkulace.

Vzhledem k rychle rostoucím nákladům v zubních ordinacích již nejsme schopni nabídnout Vám toto školení zdarma. K financování ale školky často využívají šablony evropské unie.